Norske fotballfans sov ikke bort kampnatten, og sørget for en markant økning i bruk av mobildata under Norges kvartfinalekamp mot England i Miami lørdag kveld.
Sammenlignet med forrige lørdag økte datatrafikken med 26 prosent, mens SMS-trafikken økte med hele 70 prosent. Økningen var spesielt stor i Oslo sentrum.
Norges VM-kamp mot England 11. juli skapte betydelig aktivitet i mobilnettet over hele landet, og Telia målte en markant økning både i bruk av mobildata, samtaleoppsett og SMS sammenlignet med sist lørdag i tidsrommet 22:45 til 02:00.
– Det var helt tydelig at norske fotballfans ikke sov bort sommernatta, men holdt seg våkne for å se Norges VM-lag kjempe mot England. På landsbasis registrerte vi en 26 prosents økning i datatrafikken, mens SMS-trafikken økte med hele 70 prosent. Antall oppsatte samtaler økte med 17 prosent, forteller Georg Svendsen, leder for infrastruktur i Telia Norge.
Strømming av kampen via NRKs digitale plattformer var den største driveren, tett fulgt av aktivitet på sosiale medier. Tidsseriene fra Oslo sentrum viser at både SMS-, tale- og datatrafikken steg kraftig mot slutten av kampen. Den høyeste aktiviteten kom i perioden rett etter kampslutt.
SMS-trafikken opp 101 prosent i Oslo sentrum
– Ikke uventet var det i Oslo sentrum vi så den største økningen, sier Svendsen. – Her så vi en mer enn dobling av SMS-trafikken med 101 prosent, mens taletrafikken økte med 60 prosent. Bruken av mobildata økte med 32 prosent, som er mer enn på landsbasis.
Tallene viser at TV- og strømmetjenester sto for en betydelig andel av trafikkveksten under perioden. Trafikk til NRK.no, TV 2 Play og lignende tjenester økte med 85 prosent, mens trafikk til NRK TV-appen økte med 252 prosent. Samlet steg trafikken fra disse TV- og strømmetjenestene fra 53,2 TB til 127,4 TB. Det er en økning på 139 prosent, og dette utgjorde over 30 prosent av all datatrafikk i mobilnettet under kampkvelden.
For sosiale medier og innholdsplattformer var det Facebook, Instagram og YouTube som var mest brukt under kampen, etterfulgt av Tiktok.
Gode kundeopplevelser i mobilnettet
I forkant og underveis i mesterskapet har Telia gjort flere tiltak for å møte den økte trafikken i mobilnettet og sikre best mulig kundeopplevelse:
– Vi har økt kapasiteten flere steder, justert innstillinger på basestasjoner og lagt på nye radiobånd. Det har fungert veldig bra, og kundene har fått gode opplevelser i vårt mobilnett, også der svært mange mennesker har vært samlet for å se kamp og heie frem det norske laget, sier Svendsen.